Wróć do listy

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 26.05.2024r.

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Dzisiaj przypada dzień Matki pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach.
2. Przypominam, że dzisiaj kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Michał Kwiatkowski kaw z par św. Rodziny w Wyszkowie i Aleksandra Bluszko panna z par tut..
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 grupa dzieci kl. IV będzie uczestniczyła w rocznicy I Komunii św.
5. Jutro Msza św. wyjątkowo ze względu na rocznicowy biały tydzień o godz. 1800.
6. W środę 29 V po Mszy św. serdecznie zapraszam na koncert pieśni i piosenek o Matce w wykonaniu Pani Alicji Mieszało.
7. Nabożeństwa majowe o 1730 a od piątku połączone z procesją Eucharystyczną,    w sobotę czerwcowe po Mszy św. Serdecznie zapraszam.
8. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.900, 1100, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Targową, Jagiellońską, Al. Wolności do kościoła. Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w procesji, także dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział    w procesji w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.         W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: "Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o godz. 1800. Bardzo proszę mieszkańców o pomoc przy dekorowaniu ołtarzy.
9. W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
10. 1 czerwca to pierwsza sobota miesiąca Nabożeństwo do Matki Bożej połączone z czerwcowym i procesją.
11.Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
12. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości a zwłaszcza dzieci.
13. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca Nabożeństwo Adoracyjne po Mszy św. o godz. 1100 zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej, będą zbierane również ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
14.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
15.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom    i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
16.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.