Ogłoszenia Na Niedzielę Palmową - 02 IV 2023

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
2. Przypominam, że od dzisiaj Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1800.
3. Dzisiaj o godz. 1730  Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem I Niedzieli, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
4. Dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci z naszej szkoły rozprowadzają żonkile ofiary przeznaczone są na rzecz wyszkowskiego hospicjum działającego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
5. W naszym kościele przez cały Wielki Post do dzisiaj można składać dary, które zostaną jutro przekazane dla potrzebujących. Bóg zapłać.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
7. Spowiedź w tym tygodniu pól godz. przed Mszą św.
8. Kochani bardzo proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła na święta zapraszam w środę od godz. 1500 i druga prośba czy ktoś mógłby w czwartek rano pojechać po kwiaty na giełdę.
9. W WIELKI CZWARTEK o godz. 1000 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawiona będzie Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu my kapłani prosimy szczególnie o modlitwę. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200, w Wielki Piątek od godz. 900 do Liturgii Męki Pańskiej.
10.W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o 1500 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na konserwację Grobu Bożego w Jerozolimie.
11.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
12.Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 900 do 1300, co pół godz.
13.Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. Adoracja po liturgii do Rezurekcji. O godz. 1500 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
14.Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
15.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 600. następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 900, 1100 i 1800.
16. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
17.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
18.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.