Relikwie

Relikwie (łac. reliquiae, inaczej "resztki”) – szczątki ciał osób świętych lub przedmioty, z którymi te osoby miały związek w czasie życia. Nasza parafia ma w swoim posiadaniu relikwie I stopnia (fragment ciała świętego i fragment krzyża) - św. Andrzeja Boboli. Relikwie II stopnia to fragmenty ubiorów świętych czy przedmioty związane z kultem religijnym. Relikwie III stopnia to przedmioty, które stały się relikwiami poprzez dotknięcie właściwych relikwii - I lub II stopnia. Mogą to być rzeczy potarte o część ciała zmarłego świętego lub dotknięte przez świętego w trakcie życia.

1. Relikwia

Św. Stanisław Kostka

2. Relikwia

Św. Jan Paweł II. Parafia dostała je w prezencie na 40. rocznicę istnienia od ks. bp. Henryka Hosera 7.09.2015 r. Relikwię odebrał w imieniu parafii ks. prob. Eugeniusz Leda.

3. Relikwia

Św. Andrzej Bobola

4. Relikwia

Bł. Stefan kard. Wyszyński. Relikwie wprowadzono do parafii 22 maja 2022 r. za przyczyną ks. prob. J. Balikowskiego.

5. Relikwia

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Wprowadzono je do parafii 29 maja 2022 r. za przyczyną ks. prob. J. Balikowskiego.

6. Relikwia

Bł. Karolina Kózkówna