Wróć do listy

Wigilia Wszystkich Świętych w naszej parafii

31 października o godzinie 17:30 w naszym kościele obchodziliśmy Wigilię Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się za swoich patronów lub ulubionych świętych i zgromadziły przed ołtarzem. Uroczystość zgromadziła nie tylko licznie przybyłe dzieci, ale także ich rodziców i dziadków. Po Mszy św. została odmówiona modlitwa różańcowa a następnie zebrani na uroczystości mogli uczestniczyć w konkursie na odgadnięcie za jakiego świętego przebrały się dzieci. Wszystkie dzieci, które wcieliły się w świętych zostały nagrodzone słodkim prezentem. Wszyscy, którzy mieli możliwość w ten sposób przeżywać Dzień Wigilii Wszystkich Świętych, byli bardzo radośni i zadowoleni. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży bogactwo chrześcijańskiej tradycji. Przecież każdy wierzący powinien dążyć do świętości, a mamy na tej drodze wielu przewodników, o których zapominamy.   Chcemy propagować wśród dzieci ideę świętości i dać im możliwość poznania swoich patronów oraz innych świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych w żaden sposób nie powinna być smutna. W tym dniu wszyscy święci zapraszają nas do wspólnego uwielbienia Boga. Oni to robią już tam w niebie, a my czyńmy to tutaj.