Wróć do listy

Wielki Tydzień w Naszej Parafii w Czasie Pandemii

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będziemy przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa w okolicznościach zagrożenia epidemią koronawirusa. Dlatego w dalszym ciągu, aż do odwołania, obowiązują nas zaostrzone zasady. Na spotkaniach liturgicznych nie może nas być więcej niż 5 osób. Wszyscy, którzy przeżywają kwarantannę, z różnych przyczyn, nie powinni przybywać do świątyni, ani prywatnie ani w zgromadzeniu, nie powinni nawet kontaktować się bezpośrednio ze swoimi rodzinami. W Wielkim Tygodniu i w Święta wielkanocne możemy przez media parafialne. Transmisje nabożeństw moż śledzić na naszym parafialnym fanpag'u
https://www.facebook.com/parafiarybienkolesne
lub na kanale youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCg1rOTUNpqq0IzcP1dBGEBQ

Plan Wielkiego Tygodnia w Parafii Rybienko Leśne
1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Dzisiaj – transmisja on-line o godz. 18.00.
2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Niestety bez Was. Pamiętam o Was w modlitwie. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, dlatego z Najświętszym Sakramentem od godz.12.00 wyruszę z Drogoszewa ul. Powstańców, Szczęśliwą i Al. Wolności do Kościoła, a od godz. 15.00 przez osiedle Latoszek , Przelotową, Skarżyńskiego, Al. Wolności do kościoła i będę Błogosławił nasze domy w tym trudnym czasie Wy nie możecie przyjść do Jezusa dlatego On przychodzi do Was. Rodziny które tam mieszkają proszę by wyszły przed dom. Proszę Was bądźmy razem i wspierajmy się modlitwą w tym czasie.
3. Wielki Czwartek – transmisja on-line o godz. 18.00
4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe. Liturgia o godz. 18.00 . O godz. 15.00 pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym dniu Krzyż ma być najważniejszy. Bądźcie razem przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Zgromadźcie się w czasie Liturgii przy krzyżu, zapalcie świece i adorujcie Krzyż, znak zbawienia. W naszej samotności Pan Jezus jest bliżej nas niż nam się wydaje.
6. W ciągu dnia, jak będzie to dla was możliwie, przyjdźcie ukłonić się Krzyżowi. W ciągu dnia można też nawiedzić Jezusa w świątyni (w godz. 8.00 -17.30). Zachowujemy jednak przepis, że nie więcej niż 5 osób przebywa jednocześnie w kościele. Wielki Piątek – transmisja on-line o godz. 18:00.
7. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Nie ma poświęcenia pokarmów i ognia. Wy w domu, a my w kościele trzymając zapalone świece odnowimy razem przyrzeczenia Chrztu Św. W tym dniu jest możliwość Adoracji Pana Jezusa w Grobie (w godz. 8.00-18.30). Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Wielka Sobota – transmisja on-line o godz. 19.00 .
8. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Msza Św. o godz. 6.00. Kolejne Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 18.00.