Parafia Matki Bożej Królowej Polski
Wyszków - Rybienko Leśne
ul. Władysława Broniewskiego 1
07-201 Wyszków
Tel. (29) 742 36 55
email: parafia@parafiarybienkolesne.pl

Wróć do listy

Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godzinie 18.00 mogliśmy uczestniczyć w uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej. Upamiętnia w sposób szczególny to wszystko, co zdarzyło się w Wielki Czwartek w Wieczerniku – ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa oraz gest Pana Jezusa, który przed męką umył swoim uczniom nogi, dając im dobry przykład i przykazanie aby się wzajemnie miłowali. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. Wierni uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00 a w Wielki Piątek od godziny 9.00 do Liturgii Męki Pańskiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w naszej Parafii, podczas której przedstawiciele naszej Wspólnoty wyrazili wdzięczność Kapłanom za ich posługę duszpasterską. Mszę św. koncelebrowali – ks. Jarosław Balikowski i ks. Zenon Mosakowski.