Wróć do listy

Uroczystość objęcia godności proboszcza parafii Rybienko przez ks. Jarosława Balikowskiego

W dn. 1 lipca 2018 r. w Kościele w Rybienku Leśnym miała miejsce podniosła uroczystość objęcia godności proboszcza parafii przez ks. Jarosława Balikowskiego. Oficjalnego wprowadzenia nowego proboszcza dokonał ks. Stanisław Popis, Dziekan Dekanatu Radzymińskiego. Mszę świętą koncelebrowali ponadto ks. Zbigniew Wojciechowski – proboszcz parafii św. Włodzimierza na warszawskim Bródnie, w której ks. Balikowski pełnił dotychczas funkcję wikariusza, oraz księża emeryci naszej parafii – ks. Jerzy Dębowski oraz ks. Zenobiusz Mosakowski. Parafia w Rybienku Leśnym jest pierwszym miejscem, w którym ks. Balikowski będzie pełnił funkcję proboszcza.

W imieniu parafian nowego pasterza powitali członkowie Komitetu Społecznego Parafian, życząc mu dobrej i spokojnej współpracy jednoczącej wszystkich, bez wyjątku parafian i sympatyków naszego kościoła, deklarując jednocześnie pomocy w dziele budowy i odbudowy wspólnego zaufania i głoszenia Słowa Bożego. Na pamiątkę tej podniosłej chwili przedstawiciele parafian ofiarowali ks. Jarosławowi okazały album „Z zapachem drewna. Peregrynacje do kościołów drewnianych Mazowsza” autorstwa Henryka Sienkiewicza, w którym znalazło się także miejsce na opis i zdjęcia naszej urokliwej świątyni. Serdeczne życzenia złożyła ks. Balikowskiemu także delegacji dzieci i młodzieży szkolnej z Rybienkowskiej szkoły.

Uroczystość zgromadziła licznych wiernych naszej parafii. Niespodzianką dla wszystkich była obecność na mszy sporej grupy wiernych z parafii św. Włodzimierza na Bródnie, w której poprzednio pracowal ks. Balikowski. przybyłych do Rybienka specjalnie wynajętym na ten cel autokarem. Jak widać nasz nowy proboszcz cieszył się na Bródnie na tyle dużą sympatią, że tamtejsi parafianie wciąż nie chcą się z nim rozstać. Po mszy na placu przykościelnym ks. Balikowski częstował wszystkich zebranych zimnymi napojami i ciasteczkami.