Wróć do listy

Uroczystość NMP Królowej Polski odpust parafialny w Parafii Rybienko Leśne

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień odpustu parafialnego - Matki Bożej Królowej Polski patronki parafii. Msza św. odpustowa z procesją odbyła się o godz. 12.00 Uroczystą Mszę św. celebrował ks. dr Robert Wielądek Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. W czasie sumy odpustowej byli obecni księża z dekanatu, ks. Jacek Turek z Woli Rasztowskiej, ks. Kamil Wdowiak z Radzymina oraz ks. Roman Karaś reprezentujący parafię św. Wojciecha w Wyszkowie. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za gorliwy i liczny udział w Odpuście Parafialnym. Szczęść Boże!
                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                             zred. Paweł Kraszewski
                                                                                                                                                                                 fot.  Teresa Malińska,
  Adam Wrzosek,
ks. Jarosław Balikowski