Wróć do listy

Święto Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

30 grudnia 2018 r. w święto Świętej Rodziny w naszej parafii miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Podczas każdej Mszy świętej  miał miejsce obrzęd podczas, którego małżonkowie odnawiali swoje śluby małżeńskie.

Były to poruszające chwile, często połączone ze łzami szczęścia. Małżonkowie jak przed laty stanęli naprzeciw siebie, trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy, po raz kolejny wyznawali sobie wzajemnie miłość.

Tego dnia w sumie przysięgę małżeńską odnowiło przeszło 100 małżeństw z naszej wspólnoty parafialnej. Para z najdłuższym stażem trwa ze sobą bez mała 60 lat!
Dziękując Bogu za każde małżeństwo i lata ich wspólnego pożycia małżeńskiego, wszystkich małżonków powierzamy opiece Świętej Rodziny. Niech Maryja i św. Józef będą wzorem miłości, a Nowonarodzony Jezus błogosławi na dalsze długie lata spędzone we wzajemnej miłości małżeńskiej.