Wróć do listy

Rezurekcja w Parafii Matki Bożej Królowej Polski Rybienko Leśne

Procesją rezurekcyjną o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy uroczystą Mszę świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna jest wyrazem radości. Odbywa się wokół kościoła przez trzykrotne jego obejście. Mszę świętą sprawował ksiądz Jarosław Balikowski a koncelebransem był ksiądz Zenon Mosakowski.
Podczas liturgii słowa wybrzmiały czytania z Dziejów Apostolskich i Listu do Kolosan, a także słowa sekwencji wielkanocnej i Ewangelii według świętego Jana o tym, jak dwaj uczniowie – Piotr i Jan – przybyli go pustego grobu. W homilii Ksiądz Jarosław Balikowski wskazywał na znaczenie zmartwychwstania Jezusa. Odnosząc się do czytania z Ewangelii podkreślił, że uczeń Jan dotarł pierwszy do grobu Pana Jezusa i poczekał na Piotra aby ten wszedł pierwszy do pustego grobu. To święty Piotr był pierwszym wśród uczniów Pana Jezusa i apostoł Jan to uszanował.Jest to wymiar symboliczny, który podkreśla rolę św. Piotra jako pierwszego ucznia Pana Jezusa.
Przed uroczystym błogosławieństwem zostały złożone życzenia świąteczne przez księdza Jarosława Balikowskiego i księdza Zenona Mosakowskiego. Podziękowano wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym i w przygotowaniach do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w tym osobom, które dekorowały grób Pana Jezusa, ministrantom, grupom adoracyjnym. W naszym kościele na zakończenie Mszy Świętej wierni otrzymali z rąk księdza Jarosława Balikowskiego i księdza Zenona Mosakowskiego słodki upominek - czekoladowe jajka wielkanocne.
To nie koniec niespodzianek. W czasie kolejnych nabożeństw o godzinie 9.00 i 11.00 W naszej świątynii pojawiły się dwie owieczki, które sprawiły wiele radości, szczególnie najmłodszym parafianom. Owieczka i baranek symbolizuje ofiarę Jezusa na krzyżu, którą złożył dla odkupienia ludzkości. Jezus został nazwany „Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata”.
Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia. Bardzo dziękujemy za liczny udział parafian w wydarzeniach Triduum Paschalnego oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
Życzymy Wesołych Świąt Wielkiejnocy.