Wróć do listy

Pogrzeb Księdza kanonika Jerzego Dębowskiego

W parafii Matki Bożej Królowej Polski odbyły się uroczystości pogrzebowe pierwszego, wieloletniego proboszcza, a dotychczas przebywającego na emeryturze w Rybienku Leśnym - księdza kanonika Jerzego Dębowskiego. W ostatniej drodze naszego proboszcza, wzieli udziały parafianie z Rybienka Leśnego oraz z Dierzgowa. Wielu z nich chrzcił, udzielał pierwszej komunii, oddawał ślub, towarzyszył ich najbliższym w ostatniej drodze. Teraz to oni przyszli go pożegnać. Mszy świętej przewodniczył biskup Roman Marcinkowski z diecezji płockiej. W pogrzebie uczestniczyli też delegat biskupa Romualda Kamińskiego z diecezji warszawsko-praskiej, ks. infułat Lucjan Świeszkowski  i wielu księży – przyjaciół zmarłego kapłana.
Uroczystości pogrzebowe zakończyły się zgodnie z wolą zmarłego, złożeniem ciała na cmentarzu w Rybienku Leśnym.
Dziękujemy za Twoją obecność pośród nas, za to, że przez te wszystkie lata byłeś naszym duchowym przewodnikiem, udzielałeś sakramentów i przekazywałeś nam Słowo Boże. Dziękujemy za wszystkie odprawione w naszym kościele Msze Święte, za wspólną modlitwę w naszych intencjach. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będziemy w naszych modlitwach nieustannie prosić Ojca Niebieskiego o to, by przyjął Cię do Swojego Królestwa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.