Wróć do listy

Peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej

Nasza parafia w Rybienku Leśnym przeżywała nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego. Wierni zgromadzeni w kościele 12 i 13 września modlili się przed cudownym obliczem Matki Jezusa.
Peregrynacja odbywa się w 300. rocznicę koronacji Obrazu Jasnogórskiego koronami ofiarowanymi przez papieża Klemensa XI, 100-lecie objawień fatimskich, 25-lecie istnienia diecezji. „Matka Boża w obrazie Częstochowskim odwiedzi nasze wioski i miasta, przejdzie koło naszych domów, zatrzyma się w naszych kościołach i kaplicach. Udzieli nam królewskiej audiencji Królowej i Matki, audiencji, której nie wolno przeoczyć. Ona wszystkich wysłuchuje i na wszystko reaguje, jeśli zwracamy się do Niej z ufnością, wiarą i nadzieją” – napisał biskup warszawsko-praski, arcybiskup Henryk Hoser SAC w liście przed rozpoczęciem peregrynacji.
– Maryja uczy nas, by nawet w sytuacjach trudnych, kiedy jesteśmy zagubieni, nie wiemy co robić, zwrócić się do niej i powtórzyć za nią „Jesteśmy sługami Boga, niech nam się stanie tak, jak on chce”. Wtedy wszystkie niepokoje, troski, zmniejszają się i opadają – podkreślił podczas mszy w Rybienku Leśnym odprawionej 12 września na powitanie obrazu. – Nie potrafimy kochać, być wierni, ofiarni, a ona jest matką pięknej miłości. Ona uczy nas, co to znaczy kochać każdego człowieka, najbliższych. Tych, z którymi żyjemy na co dzień trudno kochać, bo znamy ich wszystkie słabości, ale nie dostrzegamy przez to, że mają również zalety – dodał. – Jest matką świętej nadziei. Nasze kalkulacje ludzkie często zawodzą. Jak św. Piotr wołał „Panie, ratuj mnie, bo ginę”, tak my mamy wołać do niej.
Podczas mszy pod przewodnictwem arcybiskupa obraz witali przedstawiciele różnych środowisk, m.in. dzieci i młodzież, rodzice, nauczyciele.
W naszym kościele w Rybienku Leśnym odbyły się nocne czuwania mieszkańców, adoracja uwielbienia, pasterka maryjna, msze dla młodzieży, dzieci, chorych i starszych, oczekujących potomstwa, mieszkańców Wyszkowa i okolic. Wierni uczestniczyli też w nabożeństwach różańcowych. 13 września odbyło się przekazanie obrazu parafii Kamieńczyk.
 
"Maryjo ukryj mnie w Najczystszym Sercu Twym,
pozostać z Tobą pragnę,
w ramionach Twych się skryć"