Pasterka w naszym kościele

,, Ta noc do innych jest niepodobna”
Czas radosnego oczekiwania na Mszę wypełniła modlitwa. Dziękujmy Maryi, że podjęła się tego zadania i urodziła Jezusa Chrystusa. Od Tego się wszystko zaczęło i bez Tego nic by nie było. Punktualnie o północy wyruszyła z zakrystii procesja, podczas której symbolicznie złożono do stajenek figurki Zbawiciela. Tłum wiernych przywitał wchodzącego do świątyni księdza Proboszcza, który w towarzystwie księdza Mosakowskiego i w asyście ministrantów celebrował uroczystość. Rozpoczęło się nabożeństwo, popłynęły słowa ewangelii. Choć historia to dobrze znana, to przecież co roku, na nowo budzi nadzieję dla Świata. Liturgię zakończyły serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy brali udział w przygotowaniu wystroju świątyni. Wyjątkowo ciepłe słowa celebrant skierował do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Ci, którzy przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca. Tyle radości w naszym kościółku nie oglądano już dawno. Tak zakończył się ten uroczy wieczór.
Szczęść Boże.