Wróć do listy

Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego ks. kan. Jerzego Dębowskiego

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jerzego Dębowskiego – pierwszego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. W dniu 8 maja 2019 roku, w kościele w Rybienku Leśnym miała miejsce uroczysta eksporta - Msza święta w intencji zmarłego, Księdza Jerzego Dębowskiego. O godzinie 19.00 trumna z ciałem Zmarłego została przywieziona do kościoła w Rybienku Leśnym, gdzie kapłani i wierni świeccy mogli oddać cześć swojemu Pasterzowi. O godz. 19.30 miały miejsce modlitwy przy ciele Zmarłego. Odmówiono różaniec, po czym odśpiewano Nieszpory. O 19.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej, której przewodniczył ks. Andrzej Rybicki w asyście Księży. Po Mszy świętej, wierni pozostali na modlitwie przy trumnie z ciałem Zmarłego do godzin wieczornych.