Wróć do listy

Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

W grudniu w okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, ogłoszono w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, konkurs na ,,NAJŁADNIEJSZĄ I ORYGINALNIE WYKONANĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – 2018” . Konkurs zorganizował ks. Jarosława Balikowski. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnej świątecznej szopki. Wybór nagrodzonych prac był bardzo trudny, ponieważ każda z wykonanych szopek była wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna. W dniu 19 grudnia ogłoszono wyniki konkursu. Rodzice i dzieci, które wykonały szopki bożonarodzeniowe, otrzymały pamiątkowe dyplomy i wyróżenia.

Konkurs miał za zadanie podtrzymać i umocnić tradycje bożonarodzeniowe. Własnoręczne wykonanie szopek rozwija kreatywność dzieci, a ponadto stwarza okazję do wzmocnienia więzi rodzinnych.

Przy okazji prezentacji konkursowych szopek bożonarodzeniowych, odbył się kiermasz świąteczny. Sprzedawane na nim były ręcznie wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycielki ozdoby świąteczne. Cały dochód przekazany zostanie na spełnianie marzeń dzieci z innych części świata w ramach szkolnego klubu szkół UNICEF, do którego w tym rok przystąpiła Szkoła Podstawowa SP3 w Rybienku Leśnym.