Wróć do listy

Komunia Rocznicowa 31.05.2026 r.

W niedzielę, 31 maja 2026 roku, o godzinie 11.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej uczniów klasy czwartej.

Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jarosław Balikowski, który podczas homilii przypomniał dzieciom o znaczeniu sakramentu Eucharystii oraz zachęcał do systematycznego uczestnictwa we Mszy Świętej i pielęgnowania przyjaźni z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc, z radością i skupieniem uczestniczyły w tej wyjątkowej uroczystości. Wspólna modlitwa była okazją do dziękczynienia za otrzymane łaski oraz do odnowienia przyrzeczeń wynikających z życia chrześcijańskiego.

W uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie oraz bliscy dzieci, którzy swoją obecnością i modlitwą wspierali młodych parafian w przeżywaniu tego ważnego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, a dzieciom życzymy, aby zawsze trwały przy Chrystusie i czerpały siłę z regularnego uczestnictwa w Eucharystii.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14).