Wróć do listy

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. W dniu 20 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wspólnie przygotowali z nauczycielami i ks. Jarosławem Balikowskim.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze oraz anioły, które ogłaszały wspaniałą nowinę o narodzeniu Jezusa Chrystusa.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.  Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Na zakończenie jasełek, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli dużo serca w przygotowania do Jasełek, abyśmy mogli przeżywać wspólnie tę radosną chwilę.