Wróć do listy

Boże Narodzenie tort urodzinowy Pana Jezusa

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia to tradycyjnie obchodzone urodziny Pana Jezusa. Z okazji tak doniosłego wydarzenia jakim jest przyjście Zbawiciela na świat, na Eucharystii o godzinie 11.00 był ogromny, bo ważący przeszło 10 kg tort urodzinowy. Tort był dla najmłodszych, którzy przybyli do naszej świątyni. Podczas wjazdu tortu paliły się świece. Tortu starczyło dla wszystkich dzieci, były dokładki oraz niewielkie „okruszki” dostały się rodzicom. Kto był ten wie, że tort rozpływał się w ustach a kto nie był, niech żałuje. W dniu 25 grudnia podczas wszystkich Mszy św. przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca.
Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją.