Wróć do listy

Błogosławieństwo Parafian w Wielki Czwartek

Szczególne doświadczenie dla wiernych i księży.

W Kościele katolickim rozpoczęło się Triduum Paschalne – jedne z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu liturgicznym. W kościołach, gdzie zawsze gromadziły się tłumy, w tym roku pustki. To szczególne doświadczenie nie tylko dla wiernych, ale i księży, o czym mówili w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. 
Piękny sposób na uczczenie tego święta znalazł proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym ks. Jarosław Balikowski. Z Najświętszym Sakramentem przeszedł głównymi ulicami Drogoszewa, Rybienka Leśnego i Latoszka, błogosławiąc parafianom, którzy ustawiali się w bramach swoich posesji. - Wy nie możecie przyjść do Jezusa, dlatego On przychodzi do was. Proszę was, bądźmy razem i wspierajmy się modlitwą w tym czasie - apelował.

Artykuł i zdjęcia z tygodnika Nowy Wyszkowiak - Sylwia Bardyszewska
http://nowywyszkowiak.pl/wydarzenia/szczegolne-doswiadczenie-dla-wiernych-i-ksiezy-foto.html