Wróć do listy

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej parafii o godzinie 11.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta. W wygłoszonej homilii ks. Jarosław Balikowski nawiązał do patriotyzmu św. Jana Pawła II.  Papież witał swoją ukochaną Ojczyznę w wymownym znaku ucałowania ziemi. Był to piękny gest, który Jan Paweł II później powtarzał, rozpoczynając wizyty w odwiedzanych przez siebie krajach.

O godzinie 12.00 zabiły dzwony kościelne. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, stanowił  jednocześnie uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej. Zebrani na uroczystości odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej podobnie jak w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Na zakończenie uroczystości zebraniu w kościele mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru z Parafii św. Rodziny z Wyszkowa.  
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych parafialnych uroczystościach dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.